Genel

Amerikan kültür Kids Göktürk Anaokulunda erken kayıt dönemi başlamıştır..

Yazar  | 

 

” Çocuklarımıza öncelikli verdiğimiz temel düşünce;  yaşadığı dünyaya, topluma, tüm canlılara ve farklılıklara saygı duymak.”

Amerikan Kültür Kids Göktürk Anaokulu Kurucusu Asiye Koca Demir ile Amerikan Kültür Kids eğitim sisteminin detaylarını konuştuk..

 

 

Sizi ve okulunuzu tanıyabilir miyiz?

Çocukluğu Trakya’da geçmiş, Giresun doğumlu ve yılları İstanbul’da yaşayan bir Türkiye aşığıyım. Kendimi bildim bileli bir çok medeniyet, mezhep, dil ve dinden insanla ilişkileri kuvvetli, bir dünya insanıyım diyebiliriz. Tüm insanları ve canlıları seviyorum. Farklılıkları ve çok renkliliği bu evrendeki en temel doku ve izlenmesi gereken bir olgu olarak algıladığınızda yaşamınızdaki her bir nesne ve canlıya kulak kesilirsiniz. Şahsım adına toplumun şekillenmesinde katkım olsun istediğim bu alanda, bugünün çocuklarının geleceğin toplumunu oluşturacağının bilincinde  ve en önemlisi gülümseyerek dolaşan mutlu insanlar mutlu çocuklar görmek istiyorum ülkemin sokaklarında.

Okulumuzda gerek Amerikan Kültür’ün öngördüğü ve farklı dünya görüşlerinden, bilinçlerinden bir çok renk bir arada. Çocuklarımıza öncelikli verdiğimiz temel düşünce ise, yaşadığı dünyaya, topluma, tüm canlılara ve farklılıklara saygı duymak.

Amerikan Kültür Okul Öncesi Eğitim Kurumları Türkiye’nin eğitim sektöründeki en büyük ve en yaygın kuruluşlarından biridir, tüm yöneticileri de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup, tamamı eğitim kökenli öğretmenlerden oluşmaktadır. Türkiye’nin En Büyük Dil Okulları Network’ü, Amerikan Kültür® Dil Okulları, çocuklara özel bir yapılanmayı AKD Kids Ana Okulları ile sunmaktadır. AKD Kids Ana Okulları, çocuk güvenliği maksimum düzeyde gözetilerek hazırlanan binalarda, İngilizce ve birçok dili özel yöntemler uygulayarak öğretir ve çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen ders ve aktiviteler sunar. Okullarımız, uygulanan yüksek kalite standartları sayesinde; Avrupa Birliği Kalite Ödülünü ve 2010-2011-2012 Yılları, üç yıl üst üste, Tüketici Kalite Ödüllerini almaya hak kazanmış ilk ve tek okul öncesi eğitim kurumlarıdır. Yine Tokyoda yapılan 4. Dünya Kalite Zirvesinde ülkemizde Türkiye’yi temsil eden Amerikan Kültür Eğitim Kurumları Dünya’nın 2015 yılının En Kaliteli Eğitim Kurumu seçilmiştir. Ödülümüz Japon Dış İşleri Bakanlığı yetkilileri tarafından  tarafımıza törenle takdim edilmiştir.

Çocuğun bireysel becerilerine ve ilgi alanlarına, bireysel öğrenme hızına ve karakter özelliklerine uygun bir pedagoji olan  montessori  eğitim programına da yer verilmektedir.

Ana Okullarımızda Her Sınıfta İki Öğretmen Aynı Anda Bulunur. Fransızca da Fransız, İngilizce de Amerikalı yani kendi dili olan Eğitimcilerle çalışıyoruz. Yabancı öğretmenlerin  Türkçe konuşması yasaktır ve eğitim materyallerimiz de çift dilli olarak buna göre hazırlanmıştır. Bu sayede, çocuklarımız zaman içerisinde İngilizce öğrendiğinin farkına varmadan İngilizce anlamaya ve konuşmaya başlar.

Amerikan Kültür® okul öncesi eğitim kurumları çocuklarına Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından onaylanmış ve bütün Avrupa’da uygulanmakta olan bir dil eğitim modeli ile hizmet verir. Bu program European Language Portfolio (Avrupa Dil Portfolyosu ya da Avrupa Dil Pasaportu) olarak adlandırılmaktadır ve bu portfolyoyu ülkemizde kullanan tek eğitim kurumuyuz.

Okulumuzda eğitim sabah sabah 09:00 da kahvaltı sonrası başlar ve 16:00’ da biter fakat bırakmak isteyen velilerimiz için sabah saat 07:00 ila akşam 19:00’a kadar nöbetçi öğretmen eşliğinde açıktır. Tüm branşlar da alanında uzman eğitmenler tarafından verilir.

Hedefimiz, gelecekte dünyayı değiştirecek bilim insanları ve hatta Mustafa Kemal Atatürk gibi önderler yetiştirebilmek için gereken adımları tamamlamak asıl hayalimizdir. Kim bilir belki bizim okulumuzdan da bir filozof çıkar. Dili dini ırkı mezhebi ne olursa olsun sevgi ve hoşgörü elçisi olacak nesiller arzu ediyorum. Bir nal hikayesi vardır ya “Bir nal bir atı kurtarır bir at bir komutanı bir komutan bir orduyu.. Bir ordu bir ülkeyi, bir ülke de dünyayı değiştirir.’’ İşte bizim sorumluluğumuz ve farkındalığımız burada başlıyor.

Asiye KOCA DEMİR

Kurucu

Amerikan Kültür Kids
Adres : Çamlık cad.Menekşe Sk. No:16 GÖKTÜRK/EYÜP
Telefon : 322 60 05

Bir önceki yazımız olan Global antivirüs yazılım şirketi Bitdefender, masum görünen internet bağlantılı oyuncaklar konusunda ebeveynleri uyardı. başlıklı makalemizde Bitdefender, Global siber güvenlik şirketi ve internet hakkında bilgiler verilmektedir.