İYİ YAŞAM

410 METREKARE CİVARINDA BİR BÜYÜKLÜĞE SAHİP ÖZEL GÖKTÜRK YALIN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ, GÖKTÜRK YALIN EVLER SİTESİ’NDE HİZMET VERİYOR..

Yazar  | 

ADINI GÖKTÜRK YALIN EVLER SİTESİ’NDEN ALAN YALIN CLINIC, HAZIRAN 2020’DEN BU YANA GÖKTÜRKLÜLERE HİZMET VERİYOR. KALİTELİ DİŞ HEKİMLİĞİ HİZMETİ VERMEK AMACIYLA 4 ARKADAŞI BİRARAYA GETİREN SAĞLIK PROJESİ, AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI ANLAMINDA BÖLGENİN EN İYİLERİNDEN BİRİ…

Oldukça büyük bir klinik burası… Tesis özellikleriniz neler? Aynı anda kaç kişiye hizmet verilebiliyorsunuz?
Evet dediğiniz gibi merkezimiz yaklaşık 410 metrekare civarında bir büyüklüğe sahip. Ağız diş sağlığı merkezi olduğumuz için bu denli geniş bir alana ihtiyacımız vardı ve tek katlı düz giriş bir yer arayışındaydık kuruluş
aşamasında. Gelişen ve büyüyen Göktürk’ün böyle bir merkeze ihtiyacı olduğunu farketmiştik. Merkezimizde aynı anda beş hastaya kadar hizmet verebiliyoruz. İleride bu sayı artabilir; altyapımız buna müsait ancak biz çok fazla hasta bakmaktansa daha butik, özenli işler yapıp kalitemizi sirkülasyon ile değil başarılı tedavilerimiz ile göstermeyi tercih ediyoruz. Misafirlerimiz geldiklerinde de görecekler ki gayet ferah ve geniş bir lokalizasyona sahibiz. 15 araca kadar kapalı ve açık otopark imkanımız mevcut.

Hekim kadronuzdan bahseder misiniz?
Hekimlerimizin tamamı farklı uzmanlık dallarında ihtisaslarını tamamlamışlardır. Kliniğimizde Protetik Diş Tedavisi, Periodontoloji ve İmplantoloji, Pedodonti, Ortodonti ve Endodonti uzmanlarımız çalışmaktadır.

Alanınızdaki yenilikler, son teknoloji uygulamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Kliniğinizde uyguluyor musunuz? Farklı bir deyişle, güncelleniyor musunuz?
Diş hekimliği 2000’li yıllarıdan itibaren çok farklı bir yöne doğru gelişti. Geleneksel diş çekimi ve boşluklara protez
yapmak üzerine tedavi anlayışı koruyucu ve restore edici bir anlayışa evrildi. Gelişen teknoloji ve malzemelerde yapılan geliştirmeler implantları ulaşılabilir ve başarılı kıldı. Kanal tedavisi teknikleri geliştirildi, dişlerde aşındırma
miktarları minimalize edilerek kayıp diş dokusunu yerine getirebildiğimiz porselen materyalleri geliştirildi.
Geleneksel kaplamalar yerini zirkonyum ve lamina gibi daha estetik çözümlere bıraktı. Biz tamamı alanında uzman veya doktora ünvanına sahip diş hekimleri olarak tüm güncel teknik donanıma sahip kliniğimizde hizmet vermekteyiz. Bunlar 3d dental tomografi, 3shape ağız içi tarayıcı, Invisalign ve Clear-Correct şeffaf plak sistemleri, dental lazer, genel anestezi ünitesi, fotoğraf stüdyosu, yüksek standartlı sterilizasyon birimi ve bunu gibi teknik anlamda çok şey ifade eden ufak detaylar… Şu an itibariyle diş hekimliği uygulamalarında kullanılan tüm tedavi
seçenekleri ve ekipmanları bünyemizde bulunmakta

Merkezimizde aynı anda beş hastaya kadar hizmet verebiliyoruz. İleride bu sayı artabilir; altyapımız buna müsait ancak biz çok fazla hasta bakmaktansa daha butik, özenli işler yapmayı tercih ediyoruz.

Çalışma alanlarınızdan, uygulama ve hizmetlerinizden bahseder misiniz?
Kliniğimizde diş hekimliğini ilgilendiren tüm tedavileri gerçekleştirebilmekteyiz. Bu tedavileri sıralamak gerekirse;
• Estetik Gülüş Tasarımı
• İmplant Tedavisi
• Cerrahi Tedavileri
• Çocuk Diş Hekimliği
• Diş Eti Tedavileri
• Diş Protezleri
• Kanal Tedavisi
• Ortodontik Tedavi
• Telsiz Ortodontik Tedavi (Şeffaf Plaklar)
• Diş Beyazlatma

Ağız ve diş sağlığı merkezi olmamız sebebiyle tüm bu tedavileri; özel gereksinimi olan bireyler, ileri derecede kusma-öğürme refleksi olan hastalar, ileri derece diş hekimliği kaygı-korkusu gösteren bireyler ve diş hekimliği koltuğuna uyumsuz çocuklar için genel anestezi altında, hastalarımızı anestezi uzmanları kontrolünde uyutarak, yapabilmekteyiz.

Çocuk bölümünüz var mı?
Kliniğimizin ortaklarından birisi pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) uzmanıdır ve çocuk hastalarımızın tüm tedavilerini kendisi yapmaktadır. Çocuklarda ilk diş hekimi ziyareti için ilk diş sürme zamanı olan 6 ay – 1 yaş arası
önerilmektedir. Ailelere ağız ve diş sağlığı açısından bilgilendirmeler, çocuklarının diş temizliği ve beslenme alışkanlıkları ile ilgili tavsiyelerde bulunmaktayız. Çocuklarda oluşabilecek diş çürüklerine karşı koruyucu işlemler (fissür örtücü ve fluor uygulaması), oluşmuş çürüklerin tedavileri (dolgu, amputasyon, süt diş kanal tedavileri), ileriki yaşlarda oluşabilecek çene – diş bozukluklarının önüne geçmek için aparey tedavileri sıklıkla yaptığımız tedavilerdir.
Özellikle 4 yaş altı çocuklar, ileri seviyede diş hekimi kaygısı-korkusu gösteren çocuklar, engelli veya sendromlu
çocukların tedavileri için genel anestezi altında diş tedavilerini de gerçekleştirebilmekteyiz.

‘Dişçi Korkusu’ tabir edilen durumlar için bir çözüm önerinizvar mı?
Diş hekimi koltuğu fobisi tabiki sadece bizim toplumumuzda değil tüm dünyada yaygın olan bir durum. Çok şiddetli ağrısı olan kişiler bile koltuğa oturduğunda korkuları ağrılarının önüne geçebiliyor. Bu fobi için hekim-hasta ilişki çok çok önem arz etmekte. Yalın Diş ADSM olarak bu konu için harika bir çözümümüz var ; merkezimizde bulunan ameliyathanemizde gerçekleştirdiğimiz “Genel Anestezi ve Sedasyon” . Dişçi korkusu, daha önceden yaşanmış bir travma kaynaklı gerginlik, bulantı refleksi vb. birçok sebeple koltuğa oturmak istemeyen ve çekinen hastalarımıza “anestezi ve reanimasyon uzmanımız” ve “anestezi teknikerimiz” eşliğinde genel anestezi altında yani tamamen uyutarak ya da sedasyon ile tedavilerimizi gerçekleştiriyoruz.
Genel anesteziyi herkes mutlaka duymuştur; sedasyon biraz daha merak ediliyor. Onu da şöyle açıklayabilirim; sedasyon derinliği kontrollü olarak ayarlanabilen bir uyku/ sersemlik/sakinlik hali gibi düşünebilirsiniz. Bu sayede
hastalarımız hem kötü hislerinden kurtuluyorlar hem de geriye dönük tedavi sürecini hatırlamıyor oluyorlar.

Sizi bölgemizdeki diğer diş kliniklerinden ayıran özellikler nedir?
Özel Göktürk Yalın Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, isminde belirtildiği gibi bir merkez ve polikliniklerden farklı olarak
daha çok diş hastanesi konseptine yakın. Sadece bölgemiz değil tüm ilçe genelinde uluslararası ISO, JCI standartları
ve T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite Standartlarına sahip tek diş hekimliği merkezi biziz. Bu gerçekten hem fiziksel olarak hem de işletim olarak sağlaması zor bir kalite düzeyi. Tüm bunları her alanda uzman diş hekimi kadromuz ile harmanlayarak üst düzey bir diş hekimliği hizmeti vermekteyiz. Bu anlamda Göktürk bizi özetleyen bir bölge.

Neden Yalın?
Bizi eşsiz kılan 6 uzman diş hekimi, 1 uzman anestezi doktoru, 1 hemşire, 4 diş hekimi yardımcısından oluşan
her senaryoda ve her tedavide tüm işlemlerinizi gönül rahatlığıyla yaptıracağınız bir kompleks olmamız.

 

İletişim: +90 (850) 433 33 68 / www.clinicidentity.com

Adres: Göktürk Merkez Mh İstanbul Cd Yalınevler No:56/H

Bir önceki yazımız olan Güzelliğin Ötesinde : Kaizen Hairdressing   başlıklı makalemizde göktürk, Kaizen ve Kaizen Hairdressing hakkında bilgiler verilmektedir.