KEŞİF

0 – 6 YAŞ ÇOCUKLARINIZIN GELİŞİMİ İÇİN ÖZEL REHBERİNİZ..

Yazar  | 

Eğitim Danışmanlığını Prof. Dr. Norma Razon’un yaptığı ÇocukluDünya.com Yayında!

ÇocukluDünya.com, 0-6 Yaş Çocukların Gelişimi İçin Anne ve Babalara Destek Olmak Amacı ile Kurulan Yeni Dijital Platform

Eğitim Danışmanı ve Pedagog olarak kariyerinde 50. yılını tamamlayan Prof. Dr. Norma Razon ve ekibinin danışmanlığında hazırlanan ÇocukluDünya, 0-6 yaş çocuklarının gelişimini desteklemeyi hedefliyor. Çocukların yaşlarına özel hazırlanan sorular sayesinde Bedensel, Zihinsel, Sosyal ve Duygusal alanlarda seviyelerinin belirlenmesine olanak tanıyan sistem, çocukların yaş gruplarına özel aktiviteler öneriyor.

ÇocukluDünya anne ve babalara, çocuklarını potansiyellerinin en üst düzeyine ulaştırma olanağı sağlarken aynı zamanda çocuklarıyla keyifli ve kaliteli zaman geçirme konusunda da rehberlik ediyor.

Neden 0-6 yaş?

Beyin gelişiminin %75’i 0–6 yaş arasında tamamlanır. Bu dönemde algılama ve öğrenme çok hızlıdır. Öğrenme, beyin hücrelerinin uyarılması ile gerçekleşir. Uyarılan beyin hücreleri çoğalır, kalıcı olur. Doğumdan başlayarak öğrenme, etkileşim ve aktiviteler yoluyla sağlanır.

ÇocukluDünya, deneyimli uzman kadrosu sayesinde çocukların yaş gruplarına özel aktiviteler önererek çocuk gelişimini, öğrenmenin en hızlı olduğu 0-6 yaş arasında destekliyor.

ÇocukluDünya’da neler var?

  • 0-6 yaş çocuklarının gelişim seviyelerine uygun 2.000’den fazla aktivite
  • Çocukların yaş dönemlerine özel gelişim bilgileri
  • Türkiye’nin önde gelen uzmanları tarafından kaleme alınmış yüzlerce makale
  • Türkiye’deki çocuk aktivite ve etkinlik merkezleri hakkında kapsamlı bilgi

www.cocukludunya.com

Bir önceki yazımız olan Burgan Bank ile NN Hayat ve Emeklilik 5 yıllık işbirliği için anlaştı.. başlıklı makalemizde Burgan Bank, Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç ve NN Hayat ve Emeklilik hakkında bilgiler verilmektedir.